مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

لینک ورود به کلاس زبان انگلیسی کانون زبان ایده آل

کانون زبان ایده آل

درخواست ثبت نام کلاس زبان انگلیسی ترم تابستان

متقاضی عزیز خواهشمند است فرم را با دقت تکمیل نمایید
شروع ثبت اطلاعات
ویرایش یا چاپ اطلاعات قبلی با استفاده از کد رهگیری

چگونه به کودکان کمک کنیم با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنند؟

وقتی از والدین می‌پرسیم آرزو دارند کودکشان چه توانایی‌هایی در زبان انگلیسی کسب کند، «با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کردن» تقریباً همیشه اوج آرزوی آنها است. بله، دلشان می‌خواهد فرزندشان به خوبی بخواند، کلمات زیادی بداند و درکی قوی از ساختار زبان انگلیسی داشته باشد، اما اکثر آنها دوست دارند بشنوند فرزندشان با اعتماد به نفس و لذت انگلیسی صحبت کند.

والدین و مربیان چطور می‌توانند گذار به انگلیسی صحبت کردن را برای کودکان با اعتماد به نفس همراه کنند و آن را ساده‌تر کنند؟

بازی

 در مورد آموزش با بازی عقاید متفاوتی وجود دارد. افرادی که مخالف استفاده از بازی در بحث آموزشی هستند در مورد تلاش برای مخفی کردن یادگیری بدون مفهوم با بازی سطحی- بحث می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد بازی‌های خوب بدون تلاش یادگیری را تقویت می‌کنند و کودکان همواره کل زندگی را «به بازی تبدیل می‌کنند». از دو راه می‌توان از بازی‌ها برای تقویت صحبت کردن استفاده کرد. اول با فراهم کردن فرصتی برای تمرین مستقیم در یک بازی ساده‌ تا بازی چالش‌برانگیزتر. دوم اینکه، بازی‌ها می‌توانند بحث‌های بسیار مفیدی ایجاد کنند. از کودکان بخواهید در مورد بازی مورد‌ علاقه‌شان صحبت کنند، و کاری کنید در مورد کاری که می‌کنند توضیح دهند. اشتیاق صحبت کردن در مورد هدف بازی به سرعت بر خودداری آنها از انگلیسی صحبت کردن غلبه خواهد کرد.

داستان

داستان‌ها زمینه‌ای برای صحبت کردن به زبان انگلیسی فراهم می‌کنند. این مسئله به ویژه زمانی ارزشمند است که کودکان نتوانند یادگیری زبان در محیط را تجربه کنند.تجربه‌ی خواندن داستان به همراه هم به زبان انگلیسی کودکان را در دنیایی کوچک قرار می‌دهد که در آن وجود انگلیسی مسلم است. راوی (والدین در خانه یا معلم در کلاس) یک خط می‌خواند و مکث می‌کند. اگر کودک بعد از چند بار خواندن داستان با آن آشنا باشد، قادر خواهد بود نقش راوی را بر عهده بگیرد.

ترانه

ترانه‌ها و اشعار به کودکان فرصت می‌دهند بدون استرس با انگلیسی محاوره‌ای بازی کنند. کودکان با گوش دادن به آهنگ‌ها و خواندن آنها به تدریج صداهای زبان را می‌شنوند و تجربه می‌کنند دهان چگونه صداهای جدید تولید می‌کند. آنها از طریق قافیه‌های انتهای بیت‌ها و اینکه ترکیب کلمات چطور وزن ایجاد می‌کند، متوجه روابط بین کلمات با صدای مشابه می‌شوند. صحبت کردن و خواندن همراه با دست زدن این درک را تقویت می‌کند. وقتی کودکان با متن ترانه که روبرویشان است آهنگ یا سرود می‌خوانند، کم‌کم متوجه رابطه‌ی حیرت‌انگیز بین املای کلمات و صدای آنها می‌شوند. 

فیلم

بسیاری از والدین (و معلمان) نگران هستند که مشاهده فیلم نه تنها وقت هدر دادن است، بلکه برای رشد سالم یادگیری کودک هم مضر است. با این وجود، فیلم که در آموزش به کار می‌رود، می‌تواند ابزاری لذت‌بخش و محرک برای یادگیری زبان باشد. ، ویدئوها هم مانند بازی‌ها به کودکان کمک می‌کنند مهارت صحبت کردن خود را تقویت کنند و می‌توانند محرکی برای بحث، آواز خواندن و خواندن متون باشند.

بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر (بخش دوم)

۷-گوش چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت دهید:
هر روز در هر شرایطی هم که شده، حداقل به یکی دو مکالمه گوش کنید یا مطالعه کنید یا صحبت کنید و نگذارید اعضای بدنتان از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل شود. میتوانید از برنامه های رایگان صوتی روزانه مخصوص گوشی ها استفاده کنید.

۸-با صدای بلند بخوانید:


یک راه عالی برای بهبود صحبت کردن به انگلیسی این است که هر زمانی میتوانید، متن ها را با صدای بلند و شمرده بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید، بلند خواندن به شما کمک میکند که راحتتر انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از کتاب یا روزنامه یا هرچیزی که به زبان انگلیسی است، استفاده کنید. حتی اگر شما همه ی لغات را نمیفهمید، اینکار باعث میشود که زبان و مغزتان، گفتن کلمات انگلیسی را تمرین کند و متوجه میشوید که وقتی انگلیسی صحبت میکنید میتوانید سریعتر و آسانتر جملاتتان را بسازید. بلند خواندن همچنین به دلیل اینکه شما از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمیکنید، مفید است.

۹-با خودتان صحبت کنید:
وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستید، میتوانید با خودتان به تنهایی انگلیسی صحبت کنید. این باعث میشود به انگیسی فکر کنید. برای مثال میتوانید بگویید:

I’m going to the kitchen, now I am making a cup of tea, I love tea because it refreshs me!

و مانند اینها. میدانم این روش کمی غیر معمول به نظر میرسد اما کمک کننده است. فقط کافی ست امتحان کنید!

۱۰-یک دفترچه یادداشت داشته باشید:

یک نوت بوک کوچک به همراه داشته باشید تا زمانیکه لغت جدیدی یاد میگیرید، آن را سریع یادداشت کنید. اگر وقت اضافه دارید، لغاتی که نوشته اید را مرور کنید. در هر هفته تعدادی لغت مشخص برای خودتان تعیین کنید و هر هفته تعدادشان را افزایش دهید. فقط خود لغت را یاد نگیرید بلکه کاربرد آن در متن و املای آن را هم بیاموزید همچنین در مورد آن کلمه یک جمله بنویسید؛ مثلا :

I am interesting in learning English and I find learning English interesting! 

پیشنهاد میکنم که ترجمه ی لغات را جلوی خود کلمه ننویسید. بلکه در دفتر دیگر یا پشت همان برگه آن را یادداشت کنید.

بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر (بخش اول)

۱- ایجاد اشتیاق در خود (هدف):

مهم ترین مساله برای شروع به یادگیری زبان، داشتن یک هدف است که در شما انگیزه ایجاد کند. به دلیل اینکه باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان بخوانید؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقمند و پرانرژی باشید.برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه ی کافی قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام اینکار نیاز دارید.دلیل تان را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و در اتاق تان بچسبانید.

۲- خواندن و گوش کردن به زبان:

کلید دوم برای یادگیری فوق العاده سریع و شدت باورنکردنی، تمرکز برروی میزان ورودی انگلیسی است. وقتتان را برای تلاش جهت صحبت کردن و گرامر و لغت هدر ندهید، به جایش سعی کنید بیشتر وقتتان را برروی گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) بگذارید. این یک راه سریعتر و کارامدتر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. همیشه یک کتاب انگلیسی با خود به همراه داشته باشید و بخوانید.همچنین به داستان های کوتاه، درس های تصویری و مقاله های صوتی گوش کنید. اینها درس های قدرتمندی هستند و به شما کمک میکنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان های انگلیسی آسان بخوانید، میتوانید از رمان های انگلیسی زیر شروع کنید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب های درسی هدر ندهید.

۳- پشتکار و شدت زیاد:

برای اینکه در عرض ۲-۳ ماه مسلط شوید، باید پشتکار زیاد داشته باشید؛ به عبارت دیگر شما باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان تمرین کنید. بهتر است ۱ ساعت لغت بخوانید، ۱ ساعت مکالمات ساده کتاب ها را روبروی آینه با خود تمرین کنید. سپس ۲ ساعت انگلیسی گوش کنید و ۲ ساعت متن های انگلیسی را بخوانید؛ و به همین ترتیب ادامه دهید. اگر بیشتر روی مکالمه تمرکز کرده اید، گوش کردن را بیشتر انجام دهید؛ اما نگران نباشید چون خواندن هم به توانایی صحبت کردنتان کمک میکند. برای بعضی ها ۲ ساعت خواندن و گوش کردن در روز کافی است؛ اما اگر میخواهید خیلی سریع به زبان مسلط شوید، بهتر است از روش ما استفاده کنید.

4- موسیقی های ویژه افزایش قدرت مغز:

تحقیقات جدید نشان داده است که هنگام مطالعه، سکوت کردن یا گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می برد، بسیاری معتقدند بازی کردن و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی  می تواند به زبان آموزان برای بکار بردن بخشی اضافی از مغزشان به آنها کمک کند. برای این کار باید از موسیقی به عنوان صدای پس زمینه استفاده کنید یعنی ولوم را در حد ۱ یا ۲ نگه دارید و سپس زبان تمرین کنید.

5- روش مطالعه مطالب انگلیسی:

1:اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید حفظ میکنید

2:پس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می ماند.

3:بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا ۶ ماه خواهد بود!

4:پس یک بار همان شبی که مطلب را یاد می گیرید مرور کنید، هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار

۶- تفسیر و خلاصه نویسی کنید (بسیار مهم):

این روش یکی از جدیدترین متدهای کشف شده مطالعه زبان در سالهای اخیر است که یادگیری و سرعت یادگیری را به طرز بی نظیری افزایش می دهد. برای این کار کافی است هر زمان دو یا سه پاراگراف زبان را مطالعه نمودید، در حد ۳-۴ خط نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب آن پاراگراف ها بنویسید و یا اینکه آن را خلاصه نویسی کنید. همیشه در جزوه تان یک جای خالی کنار یادداشت هایتان بگذارید تا تفسیر خودتان از آن موضوع را بنویسید. بعدها هنگام مطالعه مجدد همزمان همان پاراگراف و ۳-۴ خط خودتان را هم مرور کنید تا تاثیر آن را به وضوح ببینید!

چگونه املای انگلیسی خود را تقویت کنیم

املا و هجی کردن برخی از لغات انگلیسی به طور کلی بسیار دشوار است. از آنجایی که انگلیسی از چندین زبان مختلف گرفته شده است و به این دلیل که زبان انگلیسی به راحتی کلمات جدید را از زبان‌های دیگر را به خود جذب می‌کند، در این زبان روش‌های مختلفی برای املا و هجی کردن یک صدای یکسان و روش‌های مختلفی برای تلفظ یک املای یکسان وجود دارد. برخلاف تمام این موارد بهبود املا و هجی کردن لغات انگلیسی یک کار غیرممکن نیست: شما تنها با کمی صبر، می‌توانید با استفاده از چند تکنیک‌ مفید که توسط هجی کنندگان و نویسندگان خوب استفاده شده‌اند، بهبود قابل‌توجهی در هجی کردن خود ایجاد کنید.

1. تلویزیون انگلیسی را با زیرنویس تماشا کنید:

شما می‌توانید تلفظ املایی زبان انگلیسی خود را در حالی که شما در حال تماشای تلویزیون به زبان انگلیسی هستید، بدون این‌که حتی متوجه شوید بهبود بخشید. با انجام این کار شما می‌توانید ببینید کلماتی که شما می‌شنوید، چگونه تلفظ می‌شوند.

2. خواندن مطالب انگلیسی:

باید خود را به خواندن کتاب‌های انگلیسی و لذت بردن از آن‌ها عادت دهید. یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده یادگیری املای زبان انگلیسی بدون زحمت، خواندن مطالب مختلف در زبان انگلیسی است.

این‌که شما به طور دائم در معرض کلمات انگلیسی قرار داشته باشید ناخودآگاه اصطلاحات جدید به دایره لغات شما نفوذ می‌کنند و از این طریق به بهبود واژگان خود کمک می‌کنید. اما خواندن مطالبی که شما از آن‌ها لذت می‌برید جذب این اطلاعات جدید را برایتان سریع‌تر می‌کند.

پس از انجام این کار شما می‌توانید روزنامه‌های انگلیسی‌زبان یا وب‌سایت‌های خبری را به فهرست خود اضافه کنید.

3. کلمات را هجا کنید:

گاهی اوقات این روش می‌تواند برای کلمات طولانی‌تر، مفید باشد. در واقع شما از این طریق و برای یادآوری کلمات، آن‌ها را به بخش‌های کوچکتر تقسیم می‌کنید.

4. پوسترها و کارت‌های خود را در اتاق‌تان قرار دهید:

با جستجوی سریع عبارت «English vocabulary poster» در تصاویر گوگل، صدها پوستر طراحی شده برای کمک به شما در درک واژگان انگلیسی را ارائه می‌دهد و همچنین به شما در بهبود املای انگلیسی کمک خواهند کرد.

همچنین اگر املای خاصی وجود دارد که شما هنوز با آن درگیر هستید، به راحتی می‌توانید پوستر موردنظرتان را برای آن ایجاد کنید و آن‌ها را در اتاق خود قرار دهید و روزانه مطالعه کنید.

سعی کنید هر کدام از املاها را مخفی کنید و تلاش کنید تا آن‌ها را بدون نگاه کردن به یاد بیاورید

5. چند بار نوشتن یک کلمه:

به نظر می‌رسد این کار کسل‌کننده باشد، اما یک روش امتحان شده برای یادگیری و بهبود املاء، نوشتن یک کلمه برای چندین بار است. شما می‌توانید کلمه اصلی را برای دو یا سه بار اول نگاه کنید، سپس آن‌ها را مخفی کنید و سعی کنید آن را دو یا سه بار بدون نیاز به نگاه کردن به آن بنویسید.

گاهی اوقات وقتی صحبت از یادگیری املای کلمات انگلیسی به میان می‌آید، هیچ جایگزینی بهتر از تکرار نوشتن آن‌ها نیست. هرچند که این کار ممکن است خسته‌کننده و یا زمان‌بر به نظر برسد.

6. نوشتن، نوشتن و باز هم نوشتن:

اگر از املایی که یاد می‌گیرید استفاده نکنید، به سرعت آن‌ها را فراموش می‌کنید. به دنبال فرصت‌هایی برای نوشتن به زبان انگلیسی باشید، مانند نوشتن نامه به دوستان انگلیسی، وبلاگ‌نویسی یا نوشتن مقاله به زبان انگلیسی. هرچه بیشتر از کلماتی که آموخته‌اید استفاده کنید، اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهید داشت.

7. انگلیسی را بد نخوانید:

انجمن‌های اینترنتی و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی از نظر اصطلاحات و گرامر ضعیف هستند، بنابراین سایت‌های زبان انگلیسی مانند این‌ها مکررا به شما آسیب می‌رسانند. مردم هنگام مطالعه مطلبی در اینترنت، کمتر به دنبال علامت‌گذاری و یا دستور زبان هستند و از این‌رو عادت‌های بد را از دیگر کاربران برداشت می‌کنند و بدین ترتیب اشتباهات املایی مشترک ایجاد می‌شود.

8.  از املای خود یادد اشت‌برداری کنید:

نگه داشتن یادداشت‌ها به شما کمک خواهد کرد تا ببینید که تا چه حد پیشرفت کرده‌اید. هر بار که شما با یک کلمه روبه‌رو می‌شوید، آن را در یک دفترچه یادداشت کنید. این کار یک مرجع سریع از املاهایی که تصور می‌کنید سخت هستند را در اختیار شما قرار می‌دهد و احتمالاً سریع‌تر از تلاش برای پیدا کردن کلمه در فرهنگ لغت است.

کلام آخر؛

املای انگلیسی ممکن است تقلایی در طول زمان به نظر برسد اما ناامید نشوید. هرچه بیشتر با زبان انگلیسی روبرو می‌شوید، بیشتر یاد خواهید گرفت و برای شما آسان‌تر خواهد شد. در ضمن، با استفاده از راهنمایی‌هایی که از این متن برداشت کرده‌اید، می‌توانید پایه‌ خود را قوی‌تر کنید.

تاثیر فیلم بر یادگیری زبان انگلیسی

تاثیر فیلم بر یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی راه های مختلفی وجود دارد، با این حال برای آنکه بتوان انگلیسی را خوب و مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرد، بهترین کار این است که آنچه می شنویم را از منابع صحیح و قابل اعتماد انتخاب کنیم.

یکی از منابع معتبر انگلیسی درست و موثق، فیلم های انگلیسی می باشد. چون معمولا این فیلم ها در آمریکا وانگلستان ساخته می شود، زبان مادری بازیگران این فیلم ها، انگلیسی می باشد، بنابراین مکالمه آنها قابل اعتمادترین نوع انگلیسی می باشد.

فراموش نکنید که همیشه بهتر است فیلم ها را با زیرنویس انگلیسی دید تا تاثیر یادگیری و فهم شما از فیلم دوچندان شود.

 دلایل زیادی برای یادگیری انگلیسی از طریق فیلم وجود دارد، این ۶ دلیل از مهمترین آنها می باشد. 

۱- انگلیسی که در فیلم ها استفاده می شود، قابل اعتماد می باشد 

همان طور که گفته شد، زبان انگلیسی که در فیلم های آمریکایی و بریتانیایی استفاده می شود ، درست ترین وصحیح ترین نوع انگلیسی می باشد زیرا توسط خود انگلیسی زبانان استفاده شده است. پس با دیدن این فیلم هاشما مطمئن خواهید شد، آنچه یاد گرفته اید، زبان به روز و مورد استفاده انگلیسی زبانان می باشد .

 ۲-یادگیری تفاوت انواع لهجه ها در زبان انگلیسی

با دیدن فیلم شما متوجه می شوید که همه به یک شکل انگلیسی صحبت نمی کنند، انگلیسی بریتانیایی،استرالیایی، کانادایی و آمریکایی و … با هم تفاوت دارند. حتی در خود این کشورها مانند آمریکا، هر منطقه لهجه خاص خود را دارد.

تماشای فیلم به شما کمک می کند با این تفاوت ها آشنا شوید و قدرت شنیداری خود را در انگلیسی تقویت کنید.

۳- آشنایی با نحوه صحبت کردن در انگلیسی با توجه به حالات فرد

در فیلم ها ، بازیگران در حالات مختلفی از جمله خشم، خوشحالی، تعجب، غم و … صحبت می کنند. نحوه وچگونگی مکالمه در هر یک از این حالات متفاوت می باشد و آهنگ و تن صدا نیز فرق می کند. دقت کنید که این تفاوت در هر زبان متفاوت می باشد، پس با دیدن فیلم و مشاهده حالات صورت فرد و نحوه صحبت آنها در آن زمان، یادخواهید گرفت که چگونه متناسب با حس و حالاتان آهنگ صدایاتان را تغییر دهید.

۴- زیرنویس فیلم ها و اهمیت استفاده از آنها حین تماشای فیلم

اگر شما تازه شروع به یادگیری زبان کرده باشید، استفاده از زیرنویس ها کمک بزرگی به یادگیری تان خواهد کرد. باگوش دادن به مکالمات و دیدن زیرنویس ها به طور همزمان زبان شما قوی تر خواهد شد.

اما توجه کنید که:

*** زبان زیرنویس باید همان انگلیسی باشد نه فارسی یا زبان دیگر! 


۵-تماشای فیلم، تفریحی که منجر به یادگیری می شود

تماشای فیلم ها معمولا یکی از تفریحات افراد محسوب می شود. به همین دلیل، اگر برای یادگیری زبان به تماشای فیلمی زیبا بنشینید، علاوه بر لذت بردن از فیلم مورد نظر، از یادگیری تان نیز بیشترین نتیجه را خواهید گرفت و تشویق خواهید شد تا بیشتر فیلم ببینید.

۶-استفاده فراوان از اصطلاحات انگلیسی

فیلم ها یکی از منابع اصلی یادگیری اصطلاحات انگلیسی می باشند که به طور روزمره مردم از آنها استفاده میکنند.در فیلم ها شما صحنه های جالبی می بینید و در همان زمان کاراکترها از اصطلاحاتی به یاد ماندنی استفاده میکنند. این اصطلاحات در ذهن شما باقی خواهد ماند و استفاده از آنها را برای شما راحتتر و طبیعی تر خواهد کرد

چند روش برتر تقویت مهارت اسپیکینگ (speaking) یا صحبت کردن به زبان انگلیسی

تمرین برای تقویت مهارت اسپیکینگ (Speaking Skill) یا صحبت کردن به زبان انگلیسی، از جذاب ترین و مفیدترین بخش های آموزش زبان است. همین که بتوانید تا حدی انگلیسی صحبت کنید راه های بسیاری برای تقویت سایر مهارت های زبانی خود با سرعتی بیشتر پیش رو خواهید داشت. در ادامه به چند راه یا روش تمرین و تقویت مهارت اسپیکینگ می‌پردازیم.

۱- صحبت، صحبت، و صحبت کردن

سعی کنید با اعتماد به نفس از هر فرصتی، به هر شکلی که می توانید برای انگلیسی صحبت کردن با هر شخصی استفاده کنید. از اشتباه کردن خجالت نکشید. هر چه قدر بیشتر تمرین کنید هم اعتماد به نفس شما بیشتر شده، و هم تلفظ و دایره لغت شما تقویت می شود. به خاطر داشته باشید که صحبت کردن به انگلیسی مهارتی شبیه به یادگیری نواختن یک ساز یا یک ورزش جدید است، یعنی تنها راه برای تقویتspeaking   انجام دادن و تمرین در انجام آن است.

2- گوش کردن

اخبار و ترانه های انگلیسی زبان را گوش کنید تا بیشتر تلفظ صحیح کلمات را بشنوید. با این روش همچنین می‌توانید کلمات و اصطلاحات جدیدی را نیز بیاموزید. هرچه بیشتر بشنوید بیشتر می‌آموزید. سعی کنید آنچه می‌شنوید را تکرار کنید تا تلفظ را نیز تمرین نموده و ببینید که روی کدام کلمات در جمله استرس یا تأکید وجود دارد.

3- بلند بخوانید

یک روزنامه یا یک مجله را بلند بخوانید. شما حتی می‌توانید متن دیالوگ برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه ی خود را پیدا کرده و آن را بازی کنید. این راهی مناسب برای تمرین تلفظ است زیرا که شما تنها می‌بایست از اینکه انگلیسی حرف زدن شما خوب به نظر می‌‌رسد مطمئن شوید و نیازی نیست نگران ساختار جملات خود باشید.

4- هر روز لغتی جدید بیاموزید

روی لغات مورد علاقه خود کار کنید، یا لغتی را در یک موضوع یا مبحث مورد علاقه خود پیدا کنید، و برای تمرین آن را در جملات مختلف و مناسب به کار ببرید.

5- فیلم تماشا کنید

فیلم های به زبان انگلیسی را تماشا کنید و به لغات و تلفظ های جدید توجه کنید. از بازیگران تقلید و دیالوگ آن‌ها را تکرار کنید و از آن لذت ببرید. این کار به تقویت لغت، تلفظ و لحن یا intonation که از اساسی ترین توانایی ها برای مهارت اسپیکینگ (speaking) است کمک می‌کند.

6- دوستی مناسب برای این منظور پیدا کنید

با کسانی که انگلیسی را خیلی خوب صحبت می‌کنند یا یا دیگر افرادی که درحال یادگیری این مهارت هستند دوست شوید ودر مورد موضوع خاصی با آن‌ها صحبت کنید. در مورد چیزهایی که یاد گرفته‌اید صحبت کنید و نظراتتان را در هر موضوعی که که شاید دانستن آن برای طرفین جالب باشد با‌هم در میان بگذارید.

7- از یک دیکشنری استفاده کنید

دیکشنری های آنلاین اغلب دارای مثال‌های صوتی می باشند که شما می‌توانید تلفظ های خود را چک کنید و برنامه های دیکشنری بسیاری نیز وجود دارد که شما در هرجایی می‌توانید  بر روی گوشی‌های هوشمند خود به همراه داشته باشید. البته مراقب باشید که خیلی متکی به این ابزارها نباشید. ابتدا تلاش کنید خودتان کلمات را ادا کنید و سپس بررسی کنید که آیا درست تلفظ کرده‌اید یا خیر. 

تفاوت آزمون تافل و آیلتس:

دو آزمونی که در حال حاضر در دنیا بعنوان معیار پذیرفته شده اند:

  • آزمون تافل (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)
  • آزمون آیلتس (International English Language Test System)

هر دو این آزمون ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و آیلتس را معتبر می دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند و بنابراین شما باید با دقت انتخاب کنید که مدرک تافل به درد شما می خورد یا مدرک آیلتس؟

آیلتس (IELTS) چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که برای مقاصد تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر، توسط ۹۰۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان پذیرفته شده و بطور مشترک توسط شورای British Council و  University of Cambridge ESOL استرالیا سازماندهی و برگزار می شود.

آیلتس در واقع از ساختار و لهجه ی بریتانیایی استفاده می کند و بیشتر توسط موسسات بریتانیایی و موسساتی که در کشورهای مشترک المنافعی همچون استرالیا و نیوزیلند و کشورهای اروپایی معتبر شناخته می شود. بسته به هدف شما (کار یا تحصیل یا مهاجرت؟) شما باید دوره های آموزش آیلتس عمومی (General) یا دوره های آموزش آکادمیک (Academic) را بگذرانید.

تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل بدنبال آن است که مهارت شما را در محیط های آکادمیک (دانشگاهی) همچون خوابگاه، دانشگاه یا کلاس درس بسنجد.  توسط ۸۵۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان شامل بریتانیا، آمریکا و استرالیا و همچنین توسط ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته می شود. آزمون تافل توسط سازمان آمریکایی ETS (Education Testing Service برگزار می شود و لهجه و ساختار زبانی که در تافل یاد می گیرید، از نوع آمریکایی است. این آزمون بیشتر توسط موسسات آمریکایی و کانادایی پذیرفته می شود.

تفاوت های کلی تافل و آیلتس:

جدای از گونه و روش آزمونی که هر کدام از این دو دارند، در آزمون تافل سوالات عمدتا بصورت چند گزینه ای (Multiple choice) هستند، در حالیکه در آیلتس شما طیفی از انواع سوالات را دارید، از جمله پاسخ های کوتاه، پر کردن جای خالی و نوشتن مقالات کوتاه (Short essay tasks).

از طرف دیگر زمان امتحان ایلتس (۲ ساعت و چهل دقیقه)، بطرز قابل توجهی کوتاه تر از ازمون تافل (حدود چهار ساعت) است. 

همچنین فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که آن هم فقط و فقط با کامپیوتر برگزار می شود در حالیکه آیلتس دو نوع آزمون دارد، روی کاغذ و با کامپیوتر. همانگونه که گفتیم، آزمون آیلتس جنرال مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت یا اشتغال دارند، آزمون آیلتس آکادمیک هم برای کسانی است که قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

ساختار آزمون های تافل و آیلتس:

هر دو آزمون تافل و آیلتس از چهار بخش کلی تشکیل می شوند:

  • بخش گفتاری
  • بخش نوشتاری
  • بخش درک مطلب
  • بخش شنیداری