مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

چند روش موثر یادگیری لغات انگلیسی

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم و فراموش نکنیم

حفظ کردن تعداد زیادی از لغات، بدون آنکه بتوانید از آن‌ها به درستی استفاده کنید، تاثیر چندانی در مکالمهٔ شما ندارد. لذا باید با شناخت روش‌های یادگیری موثر لغات انگلیسی ، لغات را به حافظهٔ بلند مدت بسپارید و یاد بگیرید از لغت‌ها، در جایگاه درستی در جملات، استفاده کنید. یادگیری لغات در جمله و متن، کدینگ لغات، ارتقای ویژگی‌های مثبت جعبه لایتنر، نرم‌افزارهای تحت اندروید و متون زبان اصلی از روش‌های برتر یادگیری موثر لغات انگلیسی است.

1:برای یادگیری موثر لغات انگلیسی، لغات را در متن یاد بگیرید:

حفظ لغات به تنهایی، هیچ تأثیر مثبتی در مهارت مکالمه ندارد. همانطور که می‌دانید هر لغت در زبان انگلیسی، معانی مختلف و گاهی هم، متناقض دارد. حتی حفظ معانی مختلف یک لغت نمی‌تواند در زبان‌آموز مهارت ترجمه و مکالمه را پرورش داده به یادگیری موثر لغات انگلیسی بپردازد. .

برای آنکه زبان‌آموز بتواند از لغاتی که یاد گرفته‌است، به نحو احسن استفاده کند، باید لغات را در جملات مختلف یاد بگیرد. از این طریق، معانی مختلف هر لغت با توجه به کاربردهایش به خاطر سپرده می‌شود.

2:داستان بخوانید:

کتاب‌های داستان و روزنامه‌های انگلیسی مطالعه کنید. مطالعهٔ منابع انگلیسی یکی از بهترین روش‌های یادگیری موثر لغات انگلیسی است. در خِلال مطالعهٔ منابع انگلیسی، هم لغات جدید یاد می‌گیرید، هم مرور می‌کنید.

3:معنی لغات را حفظ نکنید:

یکی از مهمترین اشتباهات زبان‌آموزان در یادگیری زبان انگلیسی، تلاش آن‌ها در حفظ کردن معنی لغات است. اکثر لغات زبان انگلیسی، دارای ریشه هستند یا مشتق از کلمه‌ای دیگرند. با شناخت ریشه و مشتقات کلمات، می‌توان از حفظ طوطی‌وار خودداری کرد. زبان‌آموزی که به دنبال درک معنی و ریشهٔ لغات نباشد، حتی با بکارگیری روش‌های گفته شده، در یادگیری موثر لغات انگلیسی موفق نخواهد بود.

4:کدینگ لغات را یاد بگیرید:

کدی که به شما آموزش داده می‌شود، عمومی است و برای همگان یکسان است. خودتان با کمی صرف وقت و خلاقیت می‌توانید با توجه به علائق خود، کدهای بهتری برای لغات بسازید. کدهایی که مربوط به خاطرات گذشته، اتفاقی جالب، یا مربوط به شخص خاصی در زندگی خودتان باشد و … راحت‌تر می‌تواند در ذهن شما ثبت شود.

بنابراین در هر یادگیری، ذهنیت فرد نیز نقش مهمی دارد. اینکه یاد بگیرید برای همیشه یا فقط برای نمره و قبولی، تفاوت قابل توجهی در روش و نتایج یادگیری دارد. بنابراین هدف خود را تعیین کنید و روش مناسب را پیش بگیرید

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...