مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

چگونه املای انگلیسی خود را تقویت کنیم

املا و هجی کردن برخی از لغات انگلیسی به طور کلی بسیار دشوار است. از آنجایی که انگلیسی از چندین زبان مختلف گرفته شده است و به این دلیل که زبان انگلیسی به راحتی کلمات جدید را از زبان‌های دیگر را به خود جذب می‌کند، در این زبان روش‌های مختلفی برای املا و هجی کردن یک صدای یکسان و روش‌های مختلفی برای تلفظ یک املای یکسان وجود دارد. برخلاف تمام این موارد بهبود املا و هجی کردن لغات انگلیسی یک کار غیرممکن نیست: شما تنها با کمی صبر، می‌توانید با استفاده از چند تکنیک‌ مفید که توسط هجی کنندگان و نویسندگان خوب استفاده شده‌اند، بهبود قابل‌توجهی در هجی کردن خود ایجاد کنید.

1. تلویزیون انگلیسی را با زیرنویس تماشا کنید:

شما می‌توانید تلفظ املایی زبان انگلیسی خود را در حالی که شما در حال تماشای تلویزیون به زبان انگلیسی هستید، بدون این‌که حتی متوجه شوید بهبود بخشید. با انجام این کار شما می‌توانید ببینید کلماتی که شما می‌شنوید، چگونه تلفظ می‌شوند.

2. خواندن مطالب انگلیسی:

باید خود را به خواندن کتاب‌های انگلیسی و لذت بردن از آن‌ها عادت دهید. یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده یادگیری املای زبان انگلیسی بدون زحمت، خواندن مطالب مختلف در زبان انگلیسی است.

این‌که شما به طور دائم در معرض کلمات انگلیسی قرار داشته باشید ناخودآگاه اصطلاحات جدید به دایره لغات شما نفوذ می‌کنند و از این طریق به بهبود واژگان خود کمک می‌کنید. اما خواندن مطالبی که شما از آن‌ها لذت می‌برید جذب این اطلاعات جدید را برایتان سریع‌تر می‌کند.

پس از انجام این کار شما می‌توانید روزنامه‌های انگلیسی‌زبان یا وب‌سایت‌های خبری را به فهرست خود اضافه کنید.

3. کلمات را هجا کنید:

گاهی اوقات این روش می‌تواند برای کلمات طولانی‌تر، مفید باشد. در واقع شما از این طریق و برای یادآوری کلمات، آن‌ها را به بخش‌های کوچکتر تقسیم می‌کنید.

4. پوسترها و کارت‌های خود را در اتاق‌تان قرار دهید:

با جستجوی سریع عبارت «English vocabulary poster» در تصاویر گوگل، صدها پوستر طراحی شده برای کمک به شما در درک واژگان انگلیسی را ارائه می‌دهد و همچنین به شما در بهبود املای انگلیسی کمک خواهند کرد.

همچنین اگر املای خاصی وجود دارد که شما هنوز با آن درگیر هستید، به راحتی می‌توانید پوستر موردنظرتان را برای آن ایجاد کنید و آن‌ها را در اتاق خود قرار دهید و روزانه مطالعه کنید.

سعی کنید هر کدام از املاها را مخفی کنید و تلاش کنید تا آن‌ها را بدون نگاه کردن به یاد بیاورید

5. چند بار نوشتن یک کلمه:

به نظر می‌رسد این کار کسل‌کننده باشد، اما یک روش امتحان شده برای یادگیری و بهبود املاء، نوشتن یک کلمه برای چندین بار است. شما می‌توانید کلمه اصلی را برای دو یا سه بار اول نگاه کنید، سپس آن‌ها را مخفی کنید و سعی کنید آن را دو یا سه بار بدون نیاز به نگاه کردن به آن بنویسید.

گاهی اوقات وقتی صحبت از یادگیری املای کلمات انگلیسی به میان می‌آید، هیچ جایگزینی بهتر از تکرار نوشتن آن‌ها نیست. هرچند که این کار ممکن است خسته‌کننده و یا زمان‌بر به نظر برسد.

6. نوشتن، نوشتن و باز هم نوشتن:

اگر از املایی که یاد می‌گیرید استفاده نکنید، به سرعت آن‌ها را فراموش می‌کنید. به دنبال فرصت‌هایی برای نوشتن به زبان انگلیسی باشید، مانند نوشتن نامه به دوستان انگلیسی، وبلاگ‌نویسی یا نوشتن مقاله به زبان انگلیسی. هرچه بیشتر از کلماتی که آموخته‌اید استفاده کنید، اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهید داشت.

7. انگلیسی را بد نخوانید:

انجمن‌های اینترنتی و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی از نظر اصطلاحات و گرامر ضعیف هستند، بنابراین سایت‌های زبان انگلیسی مانند این‌ها مکررا به شما آسیب می‌رسانند. مردم هنگام مطالعه مطلبی در اینترنت، کمتر به دنبال علامت‌گذاری و یا دستور زبان هستند و از این‌رو عادت‌های بد را از دیگر کاربران برداشت می‌کنند و بدین ترتیب اشتباهات املایی مشترک ایجاد می‌شود.

8.  از املای خود یادد اشت‌برداری کنید:

نگه داشتن یادداشت‌ها به شما کمک خواهد کرد تا ببینید که تا چه حد پیشرفت کرده‌اید. هر بار که شما با یک کلمه روبه‌رو می‌شوید، آن را در یک دفترچه یادداشت کنید. این کار یک مرجع سریع از املاهایی که تصور می‌کنید سخت هستند را در اختیار شما قرار می‌دهد و احتمالاً سریع‌تر از تلاش برای پیدا کردن کلمه در فرهنگ لغت است.

کلام آخر؛

املای انگلیسی ممکن است تقلایی در طول زمان به نظر برسد اما ناامید نشوید. هرچه بیشتر با زبان انگلیسی روبرو می‌شوید، بیشتر یاد خواهید گرفت و برای شما آسان‌تر خواهد شد. در ضمن، با استفاده از راهنمایی‌هایی که از این متن برداشت کرده‌اید، می‌توانید پایه‌ خود را قوی‌تر کنید.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...