مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

دریافت اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری همکاران

همکار و همراه عزیز تکمیل دقیق این فرم در یاری رساندن به شما و برنامه ریزی دپارتمان فناوری اطلاعات بسیار کلیدی و مهم است
شروع ثبت اطلاعات
ویرایش یا چاپ اطلاعات قبلی با استفاده از کد رهگیری

فناوری اطلاعات

"فناوری اطلاعات (IT)" مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعات کامپیوتری، به ویژه برنامه های کاربردی، سخت افزار کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه است. IT با استفاده از رایانه های الکترونیکی و نرم افزار های کامپیوتری با تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و ایمنی اطلاعات و بازیابی اطلاعات سروکار دارد. 

مشاغل IT شامل برنامه نویسی کامپیوتر، مدیریت شبکه، مهندسی کامپیوتر، توسعه وب، پشتیبانی فنی و بسیاری از مشاغل مرتبط است. از آنجا که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم فناوری اطلاعات بخش جدایی ناپذیری از زندگی همه ما شده است.
فناوری اطلاعات شامل رایانه ها، شبکه ها، دستگاه های تلفن همراه و بی سیم، ارتباطات ماهواره ای، روباتیک، ویدئو، تلویزیون کابلی، پست الکترونیکی، بازی های الکترونیکی و تجهیزات اداری اتوماتیک است. فن آوری اطلاعات در صنعت نیز به سرعت در حال رشد است. اما مزایای تکنولوژی اطلاعات برای جامعه چیست؟

مزایای فناوری اطلاعات برای جامعه

•Globalization یا جهانی شدن: به معنای نزدیک‌تر کردن جهان است (از نظر ارتباطی نه در نقشه جغرافیایی). جهانی شدن حاصل از آی تی در معنای عمیق‌تر فقط به اشتراک گذاری اطلاعات نیست، عدم ممانعت از زبان و مرزهای جغرافیایی است برای اینکه کشور ها بتوانند ایده‌ها و اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
اارتباطات: با گسترش تکنولوژی اطلاعاتی ارتباطات ارزان تر، سریعتر و کارآمدتر شده‌اند.
•صرفه اقتصادی: فناوری اطلاعات کمک کرده است فرآیند کسب و کارها کامپیوتری شود و بسیاری از مشاغل بسیار راحت‌تر انجام شوند.
•افزایش زمان: تقریبا تمام مشاغل آزاد به صورت 24 ساعته مشغول کار هستند.
•ظهور مشاغل جدید: برنامه نویسان کامپیوتر، تحلیلگران سیستم، سخت افزار و نرم افزار و طراحان وب فقط برخی از فرصت های جدید استخدام با کمک فناوری اطلاعات است. احتمالا شغل های جدید بیشتری نیز در راه هستند.